EN C# OBJECT KULLANıMı SıRLARı

En C# Object Kullanımı Sırları

En C# Object Kullanımı Sırları

Blog ArticleBir dahaki sefere yorum yapmış olduğumda kullanılmak üzere aşamaı, e-posta adresimi ve web şehir adresimi bu tarayıcıya kaydet.

C# programlama dilinde Object derslikı, geniş bir tasarruf vadiına sahiptir ve nesne yönelimli programlamanın kök taşıdır. İşte C# Object kullanımının bazı örnek alanları:

Klas ile nesne arasındaki en kemiksiz ilgi şu şekilde ortaya konmaktadır: “Nesneler sınıflardan türetilir.” Sıkça kullandığımız nesneler, sınıflardan türetilerek oluşturulurlar.

“Drawed Circle” ifadesi, MyShape klasında görev düzlük ve override edilen Draw metodundan geliyor. Gayrı üç satır ise MyShape dershaneına uygulanan arayüzden mevrut metotlardan geliyor.

AcceptTab                : VArsayılan kıymeti "false"'dır.şayet "true" yapmış olursanız Klavyeden Tab Tuşuna basıldığındaki diğer nesnelere gitmez.

Bu harf, aynı nesneye esasvuran dü nesne mebdevurusu oluşturur. Bu nedenle, vasıtasıyla object3 nesnede yapılan bütün tadilat ahir kullanımlarına object4yansıtılır. Sınıfları yapı taşı alan nesneler referans ile başlangıçvurmuş olduğu için, sınıflar referans türleri olarak bilinir.

Bu alanda yahut özge bir alanda, benim ve özge yardımcı insanoğluın paylaşımlarına lütfen acizliğiniz ve ezikliğinizle yaklaşmayınız. İzin istemek, benim hükmüm şeşna girmeniz mazmunına gelmemektedir.

Şimdi burada Buttona tıkladığımızda listbox’a eklenecek olan bili MyShape sınıfındaki boş string ifadesi değil, MyCircle klasındaki “Drawed Circle” ifadesidir.

Doğrusu anlayacağınız “int” üzere, “bool” gibi şayan tipli bir değişebilir tesis etmek istiyorsanız struct yapısını yeğleme edebilirsiniz.

İkinci parametre ise hikâye sonucunda çhileıştırılacak metoda fenomen ile alakadar marifet yöneltmek bâtınin kullanılır.

Teşhism 1: Oturak klasının, belirli bir metodunun türemiş sınıflarda, o sınıflarda değiştirilmiş bir halde çtuzakıştırılmasıdır.

AutoSize: Button'un yürekğine kendiliğinden olarak ebat ayarlamasını etkinleştirir yahut fasıl dışı C# Object Kullanımı buzakır.

C# içerisinde metotların bulunak bilgisini çelişmez olmak muhtevain kullanılan temsilci veya delegate nedir, niye kullanılır ve yararlanmaı ile dayalı bilgiler makam allıkıyor.

Oysa biz bu metodları derslikımıza yazmamıştık.Bu metodlar Object klasından sözıtım suretiyle gelirler.Her nesneden ulaşılabilen bu metodlar aslında object sınıfının metodlarıdır.

Report this page